کفش کتونی بچه گانه

راهنما سایز کفش بچه گانه

راهنما سایز کفش
 • راهنما سایز بچه گانه

  به منظور رفاه حال مشتریان و سهولت در انتخاب سایز صحیح کفش، برآن شدیم، با توجه به قالب متفاوت کفش ها از روش اندازه گیری با مقیاس سانتی متر (روش ژاپنی) استفاده نماییم.

  درشکل ذیل روش صحیح اندازه گیری در سه مرحله نمایش داده شده است:

  مرحله 1:  روی یک سطح صاف بایستید.

  مرحله 2: نقاط تماس بلندترین انگشت و پاشنه پا را با سطح، علامت گذاری نمایید. 

  مرحله 3:  حد فاصل بین نقاط علامت گذاری شده را با مقیاس سانتی متر اندازه گیری نمایید.

  راهنما سایز

  راهنما سایز بچه گانه

  مرحله 4: در این مرحله به سانت کف پای اندازه گیری شده 0/5 سانتی متر اضافه نمایید.

  مرحله 5: عدد به دست آمده را با جداول تطبیق سایز و سانت کفی داخل کفش، مقایسه نموده و نزدیکترین سانت (در صورت نیاز عدد حاصله را به بالا گرد می کنیم) کفی داخل کفش را به عدد حاصله از مرحله 4 انتخاب کنید و در انتها سایز مورد نظر شما به دست می آید.

   

  به طور مثال سانت دقیق کف پای اندازه گیری شده روی زمین 16/3 سانتی متر می باشد و طبق مرحله 4 ، 0/5 سانت به عدد به دست آمده اضافه مینماییم و عدد نهایی 16/8 سانتی متر می شود ، آن را به بالا گرد کرده و طبق مقایسه با جداول تطبیق، سانت کفی17 مناسب بوذه و سایز مورد نظر 28 می باشد.

  راهنما سایز

  با بزرگ شدن بچه‌ها و شروع راه رفتن و دویدن آن‌ها، خرید کفش به یکی از نیازهای اساسی آنان تبدیل می‌شود؛ اما مسئله اینجاست که بسیاری از پدر و مادرها روش درست تعیین سایز کفش بچه گانه را نمی‌دانند. به همین دلیل ممکن است کفش‌هایی بخرند که کودک آن‌ها اذیت کرده و به پاهای او آسیب برسانند. اینجاست که لازم است والدین قبل از خرید نگاهی به راهنمای خرید کفش بچه گانه بیندازند. این مطلب همان راهنمایی است که به آن نیاز دارید؛ پس اگر قصد خرید کفش برای فرزند کوچک خود را دارید تا پایان با ما همراه باشید.

  اندازه نبودن سایز کفش بچه گانه چه مشکلاتی را ایجاد می‌کند؟

  قبل از اینکه به سراغ تعیین اندازه کفش پسرانه و دخترانه برویم، بهتر است این موضوع را بررسی کنیم که اگر کفش نامناسبی برای آن‌ها بخرید چه مشکلاتی پیش می‌آید. توجه کنید که منظور از نامناسب بودن اندازه کفش لزوما کوچک بودن آن نیست. اینکه کفش بزرگ بوده و در پای کودک لق بخورد هم مشکلی است که در زمان راه رفتن برای او دردسر درست خواهد کرد.

  زخمی شدن پای کودک

  اگر کفش بیش‌ازاندازه تنگ باشد، در زمان راه رفتن پوست پای کودک را زخمی می‌کند و این زخم در زمان راه رفتن طولانی او را به‌شدت آزار خواهد داد. از طرف دیگر گشاد بودن کفش نیز باعث می‌شود که در طول راه رفتن از پای کودک خارج شده و پوست او در برخورد با زمین یا هر جای دیگری زخمی شود.

  مشکل در راه رفتن

  کودکان زمانی که به‌تازگی راه افتاده‌اند، هنوز تعادل کافی برای راه رفتن ندارند و اگر کفش آن‌ها مناسب نباشد، مدام به زمین می‌خورند. این موضوع باعث می‌شود که راه رفتن برای کودک سخت شده و او دیگر تمایلی به حرکت کردن نداشته باشد.

  سایز کفش بچه گانه بر اساس سن

  در راهنمای خرید کفش بچه گانه آمده است که برای تعیین سایز بهتر است که پاهای بچه را با استفاده از متر اندازه بگیرید و متناسب با جدول سایز کفش مناسب را برای او خریداری کنید. چراکه کودکان و نوزادان نمی‌توانند مانند بزرگ‌سالان راحتی کفش را بررسی کرده و در صورت ناراحت بودن به شما اطلاع دهند. قبل از اندازه‌گیری پای کودک بهتر است به نکات زیر توجه داشته باشید.

  • سایز پا را در شب اندازه بگیرید؛ چراکه اندازه پای افراد معمولا در آخرین ساعات روز بزرگ‌تر است.
  • بهتر است زمانی که کودک جوراب به پا دارد این کار را انجام دهید؛ چراکه معمولا کودک شما کفش را با جوراب به پا می‌کند.
  • حتما هر دو پای او را اندازه بگیرید؛ زیرا معمولا اندازه یک پا از دیگری کمی بزرگ‌تر است.
  • حتما هر شش ماه تا یک سال یک‌بار سایز پای کودک را اندازه بگیرید؛ چراکه پای کودکان تا سنین چهار پنج‌سالگی سرعت رشد زیادی دارد و ممکن است کفش‌های قبلی برای او کوچک شده باشند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  بازگشت به لیست

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.